کاغذ دیواری،کلیک کنید
چهار شنبه ۸ آبان ۱۳۹۸
کاغذ دیواری،کلیک کنید

کاغذ دیواری

 

کاغذ دیواری متریالی مهم در دکوراسیون داخلی

کاغذ دیواری از جمله مهمترین عناصری زیبایی شناسی در دکوراسیون داخلی است زیرا اصلی ترین جزء دکوراسیون داخلی یعنی دیوارها را پوشش می دهد. در حقیقت بیشترین سطوحی که در فضاهای داخلی مشاهده می شود، دیوارها هستند و بنابراین کاغذ دیواری بیشترین دید و پوشش دهی را خواهد داشت. همچنین به عنوان یک پس زمینه برای اتصال و ارتباط دیگر اجزای دکوراسیون داخلی عمل می کند. استفاده از کاغذ دیواری از دیرباز مورد توجه بوده است و امروزه نیست با تنوع بالای این محصول استفاده از آن همچنان با سرعت بیشتر از قبل در حال انجام است.

تاریخچه استفاده از کاغذ دیواری تقریبا مصادف با همان اختراع کاغذ توسط چینی ها می باشد. از همان ابتدای اختراع کاغذ انسانها برای پوشش سطوح مختلف از آن استفاده کردند. ولی امروزه با تنوع بسیار زیادی از متریال روبرو هستیم. کاغذ دیواری همگام با تغییر سبکهای دکوراسیون داخلی پیشرفت کرده و برای هر سبکی سازگاری پیدا کرده است. بخصوص پیشرفت علم و تکنولوژی سبب تولید انواع مختلفی از آن شده اند. انواعی که دارای برخی مواد بجز کاغذ در ساختار خود می باشند.

کاغذ دیواری های سبکهای مختلف نظیر کلاسیک، لاکچری، مدرن، پست مدرن، نئوکلاسیک، باروک، مدیرترانه ای و … از جمله پر مصرف ترین انواع کاغذ دیواری هستند.

کاغذ دیواری برای مکانهای مختلف از جمله اتاق خواب ، پذیرایی و … همچنین استفاده از آن در ادارات و سازمانها نیز گسترش پیدا کرده است. کاغذ دیواری به دلیل اینکه وسعت و دامنه بسیاری از قابلیت ها را دارا است بی رغبترین پوشش برای دیوارها محسوب می شود. سنین مختلف می توانند طرح های مخصوص خود را انتخاب کنند. رنگهای متنوع در آن می تواند کاغذ دیواری را برای هر نوع دکوراسیونی سازگار کند.

انواع مختلف آن از نظر متریال بکار رفته در ساختارش سبب شده که طیف انتخاب کاغذ دیواری از نظر سطوح مختلف مالی بسیار متنوع باشد. هر کسی با هر سطح مالی می تواند انواعی مناسب آن را انتخاب کند. کاغذ دیواری های با قیمت های ارزان تا گرانترین کاغذ دیواریها مناسب با هر نوع سلیقه و توان مالی می باشد.

برخی از انواع کاغذ دیواری قابلیت شستشو دارند و می توان در صورت کثیف شده با آب آنها را تمیز کرد، بدون اینکه کاغذ دیواری خراب شود. در این کاغذ دیواریها از مواد پی وی سی استفاده شده است. البته این قابلیت درجه بندی هم دارد. برخی از انواع آن مخمل، برخی شنی، کریستالی و غیره هستند.

برخی از انواع کاغذ دیواری را اصطلاحا نان وون (non wovena) هستند. این کاغذ دیواریها از الیاف بافته نشده هستند و بافت ندارند. خود کلمه nonwoven هم ترکیب دو کلمه non و Woven می باشد که یعنی بافته نشده .  اکثر این کاغذ دیواریها بصورت طبیعی از کاغذ هستند و سازگار با محیط می باشند. بطور کلی قیمت بالاتری هم از دیگر انواع کاغذ دیواری دارند. تولید این کاغذ دیواریها بیشتر توسط آمریکا  و اینگلیس می باشد و در حال جایگزین شده با سایر انواع کاغذ دیواری هستند و این به دلیل سازگاری با محیط زیست می باشد و کمترین آسیب را به محیط خواهد زد. در مقالات توضیح کاملتری از این نوع کاغذ دیواری داریم که می توانید مطالعه کنید.

اما چه چیزهایی سبب پیروزی کاغذ دیواری نسبت به سایر دیوارپوشها شده است. 1) تنوع بالا در رنگ 2) تنوع بالا در طرح 3)سازگاری با همه سبکهای دکوراسیون داخلی 4) تنوع بالای قیمت 5) نصب آسان و بی دردسر 6) نصب بدون بو و کثیف کاری 7)سرعت نصب بالا 8) زیبایی بسیار زیاد

این ویژگیها کاغذ دیواری را نسبت به رنگ ساختمان برتر نموده است.

برای یادگیری و دانسته های بیشتر از کاغذ دیواری به بخش مقالات بروید. تا هر آنچه که در ارتباط با کاغذ دیواری لازم دارید را مشاهده کنید.

سوالات رایج در ارتباط با کاغذ دیواری

هنگام خرید کاغذ دیواری به چه نکاتی دقت کنیم؟

از آنجایی که کاغذ دیواری از ضروریات و مایجتاج روزانه محسوب نمی شود، بسیاری از مردم ممکن است تجربه کافی در خرید آن نداشته باشند. بسیار از مراجعین برای خرید به شهر کاغذ دیواری بار اول هست که اقدام به این کار می کنند. بنابراین دانستن بسیاری از نکات قبل از خرید بسیار الزامی است.

اول اینکه قبل از خرید یک نقشه کامل از خانه خود بصورت دو بعدی یا نقشه کد داشته باشید تا مشاور بتواند بهترین راهنمایی را از نظر نوع طرح انتخابی و محاسبه تعداد رلهای مورد نیاز داشته باشد.

نکته دوم اینکه حتما به دکوراسیون خانه و سبک آن توجه کنید و سپس با کمک مشاوره اقدام به انتخاب طرح و رنگ کنید

نکته سوم همچون خرید بسیاری از دیگر لوازم زمانی که وسواس زیاد به خرج بدهید و طرح های بسیار زیادی را برای انتخاب مشاهده کنید، انتخاب سخت تر می شود.

هنگام انتخاب کاغذ دیواری زمان کافی بگذارید و در یک محیط آرام انتخاب کنید.

در هنگام خرید کاغذ دیواری عجله نکنید

حتما از فروشگاهی خرید کنید که خدمات نصب و پس از فروش هم داشته باشد.

دقت کنید که بسیار از طرح های انتخابی شما وقتی در آلبوم مشاهده می شوند، با زمانی که روی دیوار در کنار هم قرار می گیرند متفاوت است، پس هنگام انتخاب دقت کنید که طرح های تکرار شونده کنار هم به چه صورت خواهد بود

حتما از نور سفید و زرد هنگام خرید کاغذ دیواری استفاده کنید. عین با تاباندن نور به کاغذ دیواری رنگ آن را ببنید تا در محیط خارج فروشگاه یعنی مکان شما همانی باشد که انتخاب کردید.

حتما یکی دو رل کاغذ اضافه سفارش دهید و یا اگر مقداری کاغذ دیواری بعد از نصب اضافه آمد نگه دارید. زیرا ممکن است به علت حادقه ای بخشی از کاغذ دیواری تصب شده آسیب ببیند و شما زمانی که به فروشگاه مراجعه کنید، موجودی آن کد کاغذ دیواری تمام شده باشد.

حتما نظر کارشناسان را در ارتباط با هارمونی لوازم منزل و کاغذ دیواری انتخابی خود بپرسید.

امیدواریم که از این مطالب استفاده کافی را ببرید.

چرا کاغذ دیواری ؟

کاغذ دیواری طرح های بسیار زیادتری نسبت به سایر دیوار پوشهای دارد

از نظر تنوع رنگ هیچ دیوار پوشی مثل کاغذ دیواری نیست

بر خلاف بسیار از دیوارپوشها و یا رنگها کاغذ دیواری با طبیعت سازگار بوده و تجزیه پذیر است

احتمالا بسیاری از حساسیتها و آلرژی های که نسبت به مواد پلاستیکی وجود دارد در کاغذ دیواری نیست

سهولت نصب کاغذ دیواری از دیگر موارد ممتاز آن است

تنوع بالای قیمت و طیفی وسیع قیمت ، حق انتخاب بالایی را برای تمامی اقشار جامعه فراهم نموده است

بدون دردسر بودن نصب و سرعت بالای نصب آن

دکوراسیون داخلی و کاغذ دیواری

بی شک از مهمترین اجزای دکوراسیون داخلی کاغذ دیواری است. دیواریهای یک فضای داخلی بیشتری سطوحی هستند که مشاهده می شوند. بنابراین پوشش آنها بیشتری جزء دکوراسیون داخلی است که مشاهده می شود و در معرض دید است. همچنین پیوستگی اجزای مختلف دکوراسیون داخلی در کنار یکدیگر را کاغذ دیواری به عنوان بک گراند انجام می دهد. سالهاست این دیوارپوش در دنیای دکوراسیون داخلی جاباز کرده و اخیرا هم دوباره به پر مصرفترین متریال در دکوراسیون داخلی تبدیل شده است. تنوع بالادر طرح ، رنگ و قیمت سبب شده که برای تمامی سلیقه های و سبک ها و سطوح مالی مناسب باشد، و به جرات پر مصرفترین متریال در دکوراسیون داخلی باشد. انواع سبکهای دکوراسیون داخلی ، کلاسیک، مدرن، اسپورت، مدیترانه ای، پست مدرن و غیره با کاغذ دیواری سازگاری دارند. زیرا بروی کاغذ دیواری هر طرح قابل اجرا و چاپ می باشد.

کاغذ دیواری ایرانی و خارجی ؟

همچون بسیاری از متریالهای دیگر متاسفانه کشور ما در صنعت تولید کاغذ دیواری چندان قدرتمند نیست. بنابراین  کاغذ دیواریهای ایرانی کیفیت آنجنانی را در مقایسه با نمونه های خارجی ندارند. کاغذ دیواریهای ایرانی ، کاغذ دیواریهایی هستند که در داخل تولید می شوند، جالب است بدانید که دستگاههای تولید این کاغذ دیواریهای هم خارجی هست!!!

به امید اینکه کشور عزیزمون در این صنعت پول ساز پیشرفت کند. به هر حال خرید این کاغذ دیواریها می تواند به حمایت از تولید داخل انجامیده و این صنعت را در کشورمان رشد دهد.

شهر کاغذ دیواری دارای هر دو مدل این کاغذ دیواریهای در درون مجموعه خود می باشد. هم کاغذ دیواریهای ایرانی و هم خارجی . کاغذ دیواری های آلمانی ، چینی، ایتالیایی و آلمانی از جمله رایجترین انواع خارجی هستند. در سالهای اخیر کشور چین با تولید انبوه این محصول گوی سبقت را از تمام کشورهای دنیای ربوده است. کاغذ دیواریهای چینی درجه یک ، دو و سه قابل رقابت با هر سطحی از کاغذ دیواری در دنیا هستند. همچنین بسیاری از کاغذ دیواریهایی که با نام کشورهای دیگر می شناسیم ، به سفارش آن کشور در چین تولید می شود.

ارزانترین کاغذ دیواری؟

ارزانترین کاغذ دیواریهای موجود در شهر کاغذ دیواری کاغذ دیواریهای ایرانی و برخی از کاغذ دیواریهای چینی هستند. به واقع هیچ کشوری نمی تواند مثل چین کاغذ دیواری ارزان با این کیفیت تولید کند. در حال حاضر کاغذ دیواریهای ارزان موجود در شهر کاغذ دیواری از متری مربعی حدود 10 هزار تومان شروع می شوند. باید دقت داشت که انتظاری که شما از این کاغذ دیواری دارید نباید با کاغذ دیواریهای دیگر یکی باشد. قطعات کیفیت کار پایین تر می باشد. شاید تبلیغاتی را تحت عنوان ارزانترین و با کیفیت ترین کاغذ دیواری ببینید ، ولی باید بدانید چنین چیزی امکان ندارد.

فروش و اجرای کاغذ دیواری؟

فروشگاه شهر کاغذ دیواری علاوه بر فروش کاغذ دیواری و دیگر متریالهای دکوراسیون داخلی ، خدمات اجرا و نصب این محصولات را نیز دارا می باشد.

فروش کاغذ دیواری های رولی و  سه بعدی همراه با نصب و ضمانت نصب از ویژگیهای شهر کاغذ دیواری است. دقت کنید که همراه با خرید حتما از نصاب های همان مجموعه ای که خرید می کنید استفاده کنید. همچنین محصولاتی مثل ، پارکت ، لمینت، پرده، مبل و دیگر محصولات دکوراسیون داخلی را می توانید از شهر کاغذ دیواری تهیه کنید.

قیمت کاغذ دیواری ایرانی؟

همچون دیگر محصولات که دارای قیمت های مختلفی هستند کاغذ دیواری ها هم بر اساس، نوع متریال بکار رفته در ساخت آنها، گرماژ آن، کشور تولید کننده، نام برند، کیفیت تولید و حتی طرح می توانند طیف وسیعی از قیمت را داشته باشند. کشورهایی که بهترین و با کیفیت ترین و در نتیجه گرانترین کاغذ دیواریها را تولید می کنند، آلمان، بلژیک، فرانسه ، آمریکا و ایتالیا می باشند. حتی دی چین هم کاغذ دیواریهای قابل قبولی تولید می شود. تنوع قیمت بصورت متری از 10 هزار تومان تا چند میلیون تومان متغیر می باشد.

مرکز فروش کاغذ دیواری در تهران؟

مراکز مختلفی برای فروش کاغذ دیواری در تهران وجود دارد، بازار سهرودی معروفترین آنهاست. شهر کاغذ دیواری با ایجاد یک مرکز کامل برای فروش تمامی آلبومها به عنوان بزرگترین مرکز فروش کاغذ دیواری در تهران مطرح شده است. اکثر مردم با مراجعه به شهر کاغذ دیواری از خدمات ویژه ای بهرمند می شود. مثل اینکه بجز قیمت مناسب ، دیگر نیازی به رفتن و بازدید از فروشگاه های مختلف ندارند. داشتن مشاورین متخصص در این زمینه به شدت می تواند به هموطنان عزیز کمک کند. انتخاب کاغذ دیواری در محیطی آرام و تخصصی از دیگر ویژگیهای شهر کاغذ دیواری می باشد. در این مرکز همچنین شما می توانید دیگر متریالهایی که را نیاز دارید در کنار کاغذ دیواری انتخاب کنید. بنابراین با شرایط امروز جامعه که زمان حرف اول را می زند، نیاز به مرکزی که بتواند تا حد امکان در زمان شما صرف جویی کند و بتوانید اکثر امور مربوط به دکوراسیون داخلی خود را به آن بسپارید نیاز بود.

کاغذ دیواری ایرانی

کاغذ دیواری ایرانی شامل آلبوم دکورا و آلبومهای پلاستر هستند. شهر کاغذ دیواری تمامی آلبومهای مربوط به کاغذ دیواری های ایرانی را در مجموعه خود دارد. البته باید بدانید این کاغذ دیواریها تنها در ایران تولید می شوند، دستگاههای مورد استفاده و متریالها تماما وارداتی هستند. کشور ما از نظر تولید این متریال فقیر است و عمده کاغذ دیواریهای مجود در کشور وارداتی هستند.

سبک مدرن در دکوراسیون داخلی امروزه از پر استفاده طریق سبک هاست و بی شک استفاده از کاغذ دیواری به عنوان جز اصلی نیز باید به همین سبک باشد، شاید تعریف خاصی از واژه مدرن یا سبک مدرن وجود نداشته باشد، کاغذ دیواریهای با سبک جدید و شیک! شاید تعریف خوبی از کاغذ دیواری مدرن باشد.

کاغذ دیواریهایی با طراحی ساده بدون پیچیدگی خاص، منطبق بر سلیقه منازل امروزی ، طرح های شسته و رفته و در عین حال طراحی شده بصورت علمی. کاغذ دیواریهای مدرن در رنگهای طوسی و سفید مشکلی هم دیده می شوند، هر چند شما این رنگها را کمتر در دیگر سبکها می بینید

کاغذ دیواری مدرن پرطرفدارترین طرح ها بازار امروز هستند.

کاغذ دیواری لاکچری

کاغذ دیواری های لوکس معمولا جزو کاغذ دیواریهای گران قیمت هستند. هر متر مربع این کاغذ دیواریهای بعضا چند میلیون تومان قیمت دارند. علت گران بودن ، جنس ، برند و متریالهای اضافی که روی کاغذ  قرار دارند می باشند. مثلا کاغذ دیواری های کریستالی از جمله معروفترین کاغذ دیواری های لاکچری هستند. زیبایی ، درخشندگی از جمله ویژگیهای کاغذ دیواری این چنینی هستند. در برخی از انواع کاغذ دیواری فلزات و حتی طلا بکار رفته است.

در برخی از آنها از تنه درختان و پوست حیوانات استفاده شده است.

کاغذ دیواری سلطنتی

اگر بخواهیم تصویری از کاغذ دیواری سلطنتی را در ذهن خود تداعی کنیم بد نیست مروری کوتاه بر تاریخچه ی کاغذ دیواری داشته باشیم،پیدایش این صنعت شاید ارتباطی با چینیان داشته باشد چرا که ابداع کننده ی چاپ آنها بودند و در سالیان قبل از میلاد کاغذ برنج را به دیوار های خود می چسباندند. اما چیزی ک ما امروزه با آن روبرو هستیم بیشتر با دوران رونسانس و پیدایش صنعت چاپ مزتبط است،در همین دوران اشراف زاده های اروپایی از فرشینه هایی با طرح های تزئینی خاص استفاده می کردند،در نتیجه تزئین دیوار ها با نقش و نگار در میان اشراف زادگان رایج بود،اما با به وجود آمدن کاغذ های چاپی با طرح و نقش های مشابه فرشینه ها،کم کم چنین امری میان اقشار متوسط جامعه هم رواج یافت.در همین میان انگلستان که در زمینه ی تولید فرشینه ها چندان نبود با به کارگیری صنعت،تحول خاصی را در زمینه ی دیوارنگاری انجام داد و طرح هایی را خلق کرد که بیشتر امروزه به کاغذ دیواری سلطنتی در عموم مردم شناخته می شوند. با قدمت ترین نمونه کاغذ دیواری از طرح های کلاسیک که متولد صنعت انگلستان است به سال 1509 بازمیگردد.
طرح های کلاسیک و پر ابهتی که امروزه شاهد آن ها هستیم در واقع طرح هایی هستند که از ذهن طراحان سلطنتی خانواده های اشرافی در قرون گذشته پا به عرصه ی وجود گذاشته اند و از آنجایی که انسان همیشه به دنبال زیبایی های فاخر و ارزنده بوده است حتی با گذشت قرن ها از قدمت این گونه طرح ها ،هنوز کاغذ دیواری سلطنتی در میان مردم محبوبیت دارد و مقبول بین درصد بالایی از افراد جامعه می باشد.
کاغذ دیواری سلطنتی با توجه به نوع طراحی ایی که دارد با فضا های کلاسیک و بافت قدیمی تناسب بیشتری دارد و از این منظر برای منازلی که حالت مدرن دارند مناسب نمیباشد.

رایجترین انواع کاغذ دیواری در ایران مربوط به کدام کشورهاست ؟

کاغذ دیواری آمریکایی – کاغذ دیواری ایتالیایی – کاغذ دیواری چینی – کاغذ دیواری ترکیه – کاغذ دیواری کره ای – کاغذ دیواری آلمانی – کاغذ دیواری فرانسوی – کاغذ دیواری بلژیکی

برای نگه داری کاغذ دیواری باید به چه نکاتی توجه کرد؟

قرار گیری مستقیم در برابر نور خورشید می تواند آسیب رسان باشد، همچنین گرمای بخاری یا شوفاژ می تواند عمر آن را کم کند، هرچند این میزان دوام بستگی به جنس کاغذ دیواری و کیفیت آن دارد.

قرار گیری در برابر اجسام برنده هم قطعا آسیب می رساند. بجز موارد واضحی که ذکر شد، این مورد حتما رعایت شود که گردگیری هر ٢ ماه یکبار و تمیز کاری با دستمال نمدار هر ۶ ماه صورت گیرد. به این ترتیب عمر مفید کاغذ دیواری افزایش می یابد.

طریقه محاسبه تعداد رل های کاغذ دیواری ؟

خیلی از دوستان با این چالش روبرو هستند که اگر تصمیم گرفتیم منزل یا دفتر کار خود را کاغذ دیواری کنیم، به چند رل کاغذ دیواری نیاز داریم.

رلهای کاغذ دیواری بصورت استاندارد شامل رل های 5 متر مربع، 7 متر مربع، 10 متر مربع، و 16 متر مربع هستند. که 90 درصد مواقع 5 متر مربع می باشند.

حالا فرض کنیم شما می خواهید 5 دیوار را در منزلتان کاغذ دیواری کنید. مساحت این 5 دیوار را جمع می زنید، مثلا می شود 40 متر.

حالا اگر از رلهای 5 متر مربعی استفاده کنید، شما نیازمند 8 رل هستید. که معمولا به دلیل اینکه ممکن است در کار پرتی هم داشته باشید، یک یا دو رل اضافه تر خرید می کنید. معمولا شرکتها و فروشگاههای کاغذ دیواری در صورتی که رل کاغذ دیواری اضافه باز نشده باشد، از شما پس خواهند گرفت. پس از این نظر نگرانی نداشته باشید.

بخصوص در کاغذ دیواری طرح دار، یا گلدار میزان پرتی کاغذ دیواری از کاغذ دیواری ساده بیشتر است.

گاهی روش ساده ای هم وجود دارد ، وقتی دیوار یک دیوار استاندار باشد، معمولا هر یک و نیم متر از عرض دیوار را یک رل استاندارد در نظر می گیرد. که البته تعداد رل حدودی بدست می آید.

همکاری با شرکتهای بازسازی منازل برای تهیه کاغذ دیواری

دیزاینترها و سازنده های گرامی می توانند با شهر کاغذ دیواری در جهت دکوراسیون داخلی منزل همکاری کنند. برای بستن قرارداد به دفتر شهر کاغذ دیواری مراجعه کنید.

چاپ هر نوع عکس روی کاغذ دیواری امکان پذیر است؟

بله کاغذ دیواری دیواریهای پوستری و سه بعدی بصورت کاملا سفارشی در هر ابعادی قابلیت چاپ دارند. فقط عکس باید کیفیت حداقل 300 دی پی آی داشته باشد (برای ابعاد زیر 20 متر)

کاغذ دیواری سبک اسپورت چیست ؟

خیلی ها به اشتباه تصور می کنند که کاغذ دیواری اسپورت دارای طرح های ورزشی است! ولی اینگونه نیست، کاغذ دیواریهایی جوان پسند که دارای رنگ های شاد و دارای تضاد هستند جزو سبک اسپورت هستند.

کاغذ دیواری کلاسیک مناسب با سبک زیبای کلاسیک

کاغذ دیواری کلاسیک

کاغذ دیواریهای مورد استفاده در طرح های کلاسیک هستند. رنگ بندی های خاص که عموما طلایی جزء لاینفک آن است. رنگهای گرم نظیر قهوه ای و طلایی از جمله دیگر رنگهای مورد استفاده است، ست شدن طرح های این سبک از کاغذ دیواری با دیگر اجزای دکوراسیون داخلی نظیر مبلمان و پرده بسیار پر اهمیت است.

طرح گل داماسک طلایی شاید به جرات پراستفاده ترین طرح رنگ در این سبک باشد، بیشتر در بخش پذیرایی کاربرد داشته و می توان آن را زیباترین سبک از نظر بصری دانست. البته سبک کلاسیک با فرهنگ هر جامعه ای هم ترکیب شده و تحت تاثیر قرار گرفته است. کاغذ دیواری سبک کلاسیک هم از متنوع ترین طرحهای موجود در کاغذ دیواری می باشد.

کاغذ دیواری در نقاط مختلف ایران

شهر کاغذ دیواری در سراسر کشور فروشگاههای استاندارد ایجاد نموده است. شما با مراجعه به شعب شهر کاغذ دیواری (آنهایی که از طریق سایت اعلام شده اند) با خیالی آسوده از خدمات یکسان ما بهرمند شوید. علاوه بر کاغذ دیواری محصولاتی دیگر نظیر پارکت و لمینت ، پرده و سایر محصولات نیز می توانید بصورت کامل بهرمنده گردید. در واقع شهر کاغذ دیواری بازار کاغذ دیواری در سراسر ایران می باشد.

بهترین برند کاغذ دیواری برای کدام کشور است؟

واقعا انتخاب بهترین کاغذ دیواری کار بسیاری دشواری می باشد. گرانترین همیشه بهترین نیست . بهرتین برندها معمولا مربوط به کشورهای آلمان، فرانسه، بلژیک و آمریکا هستند. برای مثال برند ورساچی که در تولید عطر و بسیاری دیگر از محصولات برندی جهانیست در تولید کاغذ دیواری هم جزو بهترین برندهاست. برندهایی نظیر کاوالی، ورساچی، بنتلی و … در دنیا جزو بهترین ها هستند. البته برندهای فیک با همین نام نیز زیاد ایجاد شده اند.

کاغذ دیواری استوک چیست؟

گاهی کاغذ دیواریها به دلیل کدهای بسیار متنوعی که دارند، تعداد رولهای زیادی از یک آلبوم ممکن بفروش نرسد. یعنی در یک آلبوم کاغذ دیواری چند کد بطور کامل بفروش نرسد. به این ترتیب آلبوم از رده خارج شده و احتمال فروش کاغذ دیواریها اینچنینی کم می شود و احتمال ماندن در انبار زیاد می شود. به این ترتیب علاوه بر هزینه های انبار داری این کاغذ دیواریها ، احتمال خراب شدن و از دست رفتن کیفیت انها طی سالها زیاد می شود. بنابراین انبارهای کاغذ دیواری سریعا اقدام به فروش این کاغذ دیواریها می کنند. بنابراین واضح است که قیمت این کاغذ دیواریها به شدت کمتر از قیمت واقعی آنهاست. ولی تنها عیب آنها این است که کاغذ دیواریهای استوک معمولا خرده فروشی ندارند و دوم اینکه شما طیف انتخاب کمی دارید. یعنی مجبورید از آنچه که هست انتخاب کنید. برخی واژه استوک را با دسته دوم اشتباه می گیرند، که باید دقت کنید این واژه ها با هم فرق دارد. کاغذ دیواری های استوک، نو هستند. اصلا کاغذ دیواری دسته دوم معنی ندارد.! ولی در ارتباط با دیگر اجناس هم استوک به معنی دسته دوم نیست.

کاغذ دیواری سبک اسپورت ؟

خیلی ها به اشتباه تصور می کنند که کاغذ دیواری اسپورت دارای طرح های ورزشی است! ولی اینگونه نیست، کاغذ دیواریهایی جوان پسند که دارای رنگ های شاد و دارای تضاد هستند جزو سبک اسپورت هستند.

برای نگه داری کاغذ دیواری به چه نکاتی باید توجه کرد؟

قرار گیری مستقیم در برابر نور خورشید می تواند آسیب رسان باشد، همچنین گرمای بخاری یا شوفاژ می تواند عمر آن را کم کند، هرچند این میزان دوام بستگی به جنس کاغذ دیواری و کیفیت آن دارد.

قرار گیری در برابر اجسام برنده هم قطعا آسیب می رساند. بجز موارد واضحی که ذکر شد، این مورد حتما رعایت شود که گردگیری هر ٢ ماه یکبار و تمیز کاری با دستمال نمدار هر ۶ ماه صورت گیرد. به این ترتیب عمر مفید کاغذ دیواری افزایش می یابد.

کاغذ دیواری قابل شستشو

این نوع کاغذ دیواری همانطور که از نامش پیداست در برابر آب مقاوم است.

کاغذ دیواری قابل شستشو از نظر مقاومت به آب دارای درجه بندی هستند.

روی بسته بندی کاغذ دیواری علائمی وجود دارد که این موضوع را نشان می دهد.

هرچه درجه مقاومت بالاتر باشد بدیهست که کاغذ قابلیت شستشو بیشتری دارد. البته باید توجه داشته باشید که قابلیت شستشو بالا به این معنی نیست که مثلا شلنگ آب را روی کاغذ دیواری بگیریم. این به معنی است که در صورت کثیف شدن می توان آن را با دستمال خیس تمیز کرد.

خاصیت قابلیت شستشو بودن به دلیل وجود مواد پلاستیکی یا پی وی سی می باشد. البته استفاده از این مواد در کاغذ دیواری از نظر طبیعت چندان مناسب نیست. همچنین ممکن این بعضی افراد نسبت به آن الرژی هم داشته باشند.

معمولا این کاغذ دیواریها با یک دستمال نمناک تمیز می شوند.

چگونه برای پذیرایی منزل کاغذ دیواری انتخاب کنیم

کاغذ دیواری پذیرایی

معمولا بخش پذیرایی مهمترین بخش هر منزل از نظر اهمیت دیزاین است. زیرا تنها بخشی است که مهمان آن را می ببند یا بیشترین ساعات حضور شما در منزل پذیرایی است. کاغذ دیواری پذیرایی اهمیت زیادی را دارد. انتخاب آن مهمترین مسئله در دیزاین داخلی است.

زیرا مثل یک پس زمینه تمامی بخشهای دکوراسیون داخلی را به یکدیگر متصل می کند.

کاغذ دیواری پذیرایی بسته به دکور منزل ، کلاسیک ، یا مدرن می تواند متفاوت باشد. کاغذ دیواری های با رنگهای طلایی، قهوه ای ، کرم پر استفاده ترین رنگها در کاغذ دیواری پذیرایی هستند.

کاغذ دیواری با طرح های داماسک ، گل دار پر استفاده ترین طرح ها در سبک کلاسیک و سلطنتی هستند،

طرح های راه راه و ساده نیز در سبک مدرن زیاد استفاده می شوند، طرح های هندسی نیز در این سبک استفاده دارند.

کاغذ دیواری های سه بعدی میهمانان جدید در صنعت دکوراسیون داخلی

کاغذ دیواریهای سه بعدی دسته ای از انواع کاغذ دیواری هستند که همانطور که از نامشان پیداست دارتی طرح های سه بعدی می باشند.

طرحهای بسیار متنوعی را می توان از آنها مشاهده نمود،

به لطف چاپگرهای قدرتمند تنوع این طرحها نا محدود می باشد، همچنین می تواند بصورت سفارشی و بسته به اندازه دیوار شما باشند.

این طرحها بصورت برجسته به نظر رسیده و با پرینترهای بزرگ روی کاغذ چاپ می شوند. بسته به جنس کاغذ مورد استفاده و همچنین نوع چاپگر قیمت های متنوعی دارند.

کاغذ دیواریهای سه بعدی همچون کاغذ دیواری عادی با چسب مخصوص کاغذ دیواری به دیوار می چسبند.

کاغذ دیواری های سه بعدی معمولا با عرض یک متر تولید شده و لَت ها کنار هم قرار گرفته و تصویر نهایی را می سازند.

تصاویر معمولا روی کاغذ دیواری های سه بعدی طوری چاپ می شوند که هر لَت روی لَت دیگر بصورت همپوشان (اورلپ) قرار می گیرد و سپس بخص تکراری برش می خورد.

نصب این کاغذ ها مهارت بیشتری را نسبت به کاغذ دیواری های معمولی می طلبد.

این کاغذ دیواریها به دلیل اینکه می بایست سفارش داده شوند ، موقع خرید تحویل داده نمی شوند و معمولا چند روز بعد از سفارش آماده نصب می شوند.

کاغذ دیواری های پوستری اصطلاح دیگری است برای این کاغذ دیواریها.

در صورتی که تصویر سه بعدی نباشد از این اصطلاح استفاده می شود.

برخی از نکات انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب

انواع مختلف کاغذ دیواری اتاق خواب

دقت در انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب بسیار حائز اهمیت است.

زیرا هیچ بخش خانه از نظر دیزاین مثل اتاق خواب شخصی سازی شده و متنوع نیست.

انتخاب بر اساس جنسیت، سن و روابط در اتاق خواب مطرح می شود.

کاغذ برای اتاق خواب کودک، کاغذ دیواری برای اتاق خواب نوزاد. دختر بچه، پسر بچه، والدین ، عروس ، نوجوان دختر و پسر.

همانطور که مشاهده کردید، این بخش به دلیل خصوصی بودن دارای طرحها اختصاصی نیز می باشد.

کاغذ دیواری اتاق خواب می بایست متناسب با دیگر بخشهای اتاق و لوازم باشد.

کاغذ دیواری اتاق خواب تازه عروس معمولا از رنگهای روشن استفاده می شود.

کاغذ دیواری می بایست با رنگ تخت و سرویس خواب هارمونی داشته باشد.

اتاق خواب نوجوان بسته به جنسیت دارای طرح های خاص خود می باشد. معمولا نوجوانان پسر و دختر از کاغذ دیواریهایی تند برای اتاق خواب استفاده می کنند که در سنین دیگر دیده نمی شود.

انتخاب رنگهای تند برای کاغذ دیواری اتاق خواب توصیه نمی شود. زیرا اتاق خواب مأمن آسایش و آرامش می باشد. معمولا آخرین تصاویری که از طریق چشم وارد مغز می شوند تصاویر دیوارهای اتاق می باشد. بنابراین استفاده از رنگهای آرام بشه بسیار مفید به نظر می رسد.

استفاده از کاغذ دیواریهای سه بعدی و پوستری برای اتاق خواب نیز این بسیار پر استفاده شده است.

مثلا استفاده از کاغذ دیواریهای سه بعدی و پوستری با تصاویر مناظر و گل  برای اتاق خواب می تواند پیشنهاد خوبی باشد.

کاغذ دیواری با تصاویر گل ، کاغذ دیواری طبیعت می تواند بسیار آرام بخش باشد.

کاغذ دیواری اتاق خواب همچنین برای نوزادان از اهمیت ویژه برخوردار است .

در هنگام خرید کاغذ دیواری به چه نکاتی توجه کنیم ؟

خرید کاغذ دیواری مثل سایر مایحتاج زندگی بسیاری از مردم نیست که در هنگام خرید تجربه کافی برای آن وجود داشته باشد. اکثر مراجعین به شهر کاغذ دیواری گاهی برای اولین بار است اقدام به خرید کاغذ دیواری می کنند. بنابراین داشتن یکسری اطلاعات می تواند بسیار مفید باشد.

  • در هنگام خرید اطلاعاتی راجع به نقشه منزل یا محلی که قرار است کاغذ دیواری شود را همراه داشته باشید. این نقشه باید شامل سایز دیوارها و سطوحی که قرار است کاغذ دیواری شوند باشد.
  • حتما محدوده بودجه ای که می خواهید برای اینکار کنار بگذارید را از قبل تعیین کنید و در اختیار مشاور قرار دهید
  • حتما درارتباط با دیگر لوازم منزل و سبک دکوراسیون و علایق خود با مشاور صحبت کنید تا بر اساس آن برای شما کاغذ دیواری پیشنهاد دهد
  • بعد از محاسبه تعداد رولهای لازم برای پوشش دیوارهای خود به دلیل اینکه احتمال پرتی در کار وجود دارد، بسته به ابعاد و احتمال خطا یک یا چند رل اضافه تهیه کنید.
  • بعد از نصب اگر مقداری کاغذ اضافه بود پیشنهاد می شود مقداری از آن را نگه دارید، تا در آینده اگر بخشی از دیوارها نیازمند نصب دوباره شد، شما از آن کد کاغذ داشته باشید. زیرا ممکن است بعد از مثلا یک سال برای مراجعه و تامین آن با مشکل عدم موجودی روبرو شوید.
  • حتما اگر زیبایی و تمیزی کار برایتان مهم است از نصاب حرفه ای برای کار خود استفاده کنید.
  • از فروشگاههایی خرید کنید که بعد از نصب هم همراه شما باشند تا اگر مشکلی بود برایتان رفع کنند.

نکات مهم در نصب کاغذ دیواری

استفاده از دستگاه چسب زن کاغذ دیواری

زیر سازی خوب و ایجاد سطح کاملا سیقلی

لیسه کشی خوب روی کاغذ به نحوی که روی کاغذ خط نیافتد

حبابهای ایجاد شده بعد از چند روز از بین می روند

خطی نباید بین لتهای کاغذ دیواری مشاهده شود

برخی از سوالات رایج در مورد کاغذ دیواری

در صورتی که سوال دیگری بود برای ما کامنت بگذارید

آیا کاغذ دیواری قابل شستشو واقعا قابل شستشوست؟

منظور از کاغذ دیواری قابل شستشو این نیست که کاغذ را کاملا خیس کنیم . درجه این قابلیت در کاغذ دیواری ها متفاوت است. بهترین آنها را هم نباید در معرض آب بصورت دائم گذاشت. در حد اینکه پارچه خیس را روی آن بکشید و آن را تمیز کنید. در ساخت این کاغذ دیواریها از وینیل استفاده شده است.

بعد از نصب کاغذ دیواری حباب ها چرا ایجاد می شوند و اینکه آیا از بین می روند؟ یکی از نگرانی های اغلب مشتریان حبابهایی است که بعد از نصب کاغذ دیواری ایجاد می شوند. عموما ایجاد این حبابها طبیعیست و بعد از یکی یا نهایت چند روز از بین می روند.

آیا کاغذ دیواری را می توان به سقف چسباند ؟

بله ، برخی کاغذ دیواریها قابلیت چسبیدن به سقف را دارند. از آنجایی که حرارت معمولا به بالا می روند، حرارت بیشتری به سقف می رسد. بنابراین بسیاری از انواع کاغذ دیواری ممکن است در اثر انقباض و انبساط از سقف کنده شده و یا لبه های آن بلند شوند. برخی از سقفها که رنگ پلاستیک خورده اند، قابلیت چسباندن کاغذ دیواری را ندارند

آیا کاغذ دیواری را می توان روی گچ چسباند؟

بله ولی بهتر است قبل از چسباندن، ابتدا از چسب پرایمر برای آماده سازی زیر کاغذ استفاده شود. در اکثر اوقات نباید مشکل خاصی باشد، ولی گاهی وقتها گچ دیوار به دلیل داشتن آمونیاک زیاد (بستگی به نوع گچ) بخاطر ترکیب با آب در کاغذ نفوذ کرده و ممکن است رنگ آن را تغییر دهد. ممکن است در این مواقع شما فکر کنید این بخاطر کیفیت کم کاغذ دیواری است ولی  قبل از نصب به این موارد دقت کنید.

آیا کاغذ دیواری را روی ام دی اف می توان چسباند؟

بله و نه بطور مستقیم . قبل از اتصال کاغذ دیواری می بایست زیر سازی کار را آماده کنید. یعنی ام دی اف می بایست کاملا بتونه کاری و نیز اصطلاحا ماستیک کاری گردد. در غیر این صورت چسباندن کاغذ دیواری روی ام دی اف، ممکن است سبب باد کردن و دفورمه شدن ام دی اف گردد.

آیا کاغذ دیواری را روی رنگ روغن می توان چسباند؟

بله اشکالی ایجاد نمی شود.

چرا گاهی از اوقات وقتی کاغذ دیواری را از یک کد خاص سفارش می دهم ، باز هم کمی تفاوت رنگ دارند؟

در هر سری چاپ کاغذ دیواری با یک کد خاص یک شماره دیگر به نام بچ نامبر هم به آنها تعلق می گیرد در واقع به این معنی است که کاغذ دیواری مربوط به این سری چاپ می باشد. بنابراین با وجود این که رنگ کاغذ دیواری از همان کد می باشد، ولی بچ نامبر هم اهمیت دارد.

استفاده از دو کاغذ دیواری با بچ نامبر جدا گانه یک مقدار جزئی تفاوت رنگ نشان می دهد که در کنار هم مشخص می شود. اگر می خواهید از کاغذ دیواریهای با بچ نامبر جداگانه استفاده کنید در صورتی که مجبور بودید، از آنها در لت های کنار هم استفاده نکنید. مثلا به دیوارهای متفاوت بچسبانید. در این صورت تفاوت یک پرده رنگ مشخص نمی شود.

منبع:shahrekaghazdivari.com

نظر جدید