توضیحات

پلی کربنات چیست :
پلی کربنات ( به انگلیسی : Polycarbonate ) از خانواده پلیمر های ترمو پلاستیک است؛ و به گستردگی در زمینه های قالب سازی و تغییرات حرارتی کاربرد دارد. این نوع پلاستیک ها به گستردگی در صنایع شیمیایی نوین کاربرد دارند.

پلی کربنات سخت ترین ماده شفافی است که به عنوان گزینه ای مناسب بجای شیشه در بخشهای مختلف ساختمانی مورد استفاده قرار میگیرد.


خواص شیمیایی
ورق های پلی کربنات در درجه حرارت اتاق ، ودر مقابل اسیدهای الی و معدنی ، روغن ها و محلول نمک های خنثی ، هیدروکربن های آلیفاتیک و الکل ها مقاوم میباشند. مقاومت شیمیایی این ورق ها در مقابل بسیاری از مواد پاک کننده درزگیرها و چسب های موجود در بازار با توجه به نتایج آزمایش های متعدد محرز گردیده است.

مقاومت در برابر ضربه و خراش
مقاومت ضربهای ورقهای پلی کربنات 250 برابر شیشه هم ضخامت با آن میباشد. انواع ورقهای پلی کربنات در برابر خش و خراش در شرایط بسیار سخت آزمون، مقاومتی نزدیک به شیشه از خود نشان میدهد.

مقاومت در برابر کشش و خمش ( انعطافپذیری )
مقاومت کششی ورقهای پلی کربنات بیش از 70 نیوتن بر میلیمتر مربع (N/mm²) در حد تسلیم فیزیکی این ورقها میباشد، مقاومت خمشی این ورقها در حدود 2500 نیوتن بر میلیمتر مربع ( N/mm² ) میباشد که از مقاومت مطلوبی به شمار میروند.

عایق حرارتی و صرفه جویی در مصرف انرژی
ورقهای پلی کربنات نور خورشید را جذب و در نتیجه هزینه تهویه مطبوع را در فصل گرما کاهش می دهنداین ویژگی در زمستان نیز باعث صرفه جویی در مصرف سوخت شده و به دلیل خاصیت عایقی بهتر نسبت به شیشه ، سالیانه میتوان به میزان 30 لیتر سوخت مایع به ازاءهر متر مربع صرفه جویی نمود.

خود خاموشی و اشتعال ناپذیری
ورقهای پلی کربنات آتش نمیگیرد، شعلهور نمیشود و در دمای بالای حریق به آرامی ذوب میشود و مانع گسترش آتش شده و به صورت خود به خودی خاموش میشود.

مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش UV و سایر شرایط جوی
این محصول به دلیل دارا بودن پوشش ضد اشعه ماوراء بنفش UV در مقابل این اشعه از مقاومت بسیار بالایی برخوردار بوده و رنگ آن در اثر تابش اشعه خورشید تغییر نمیکند و ویژگی شفافیت خود را در مدت زمان طولانی حفظ میکند.

و اما پلی کربنات از کجا بخریم :

"عرضه انواع پلی کربنات دارای UV | معمولی - لانه زنبوری - چند جداره - تخت - قابلیت RFX گلخانه ای"
_انواع پلی کربنات آیدا | شانار | پلیمر طلایی یزد | آسیا_
ضخامت های 4 و 5 و 6 و 8 و 10 میلیمتر
ابعاد پلی کربنات 2.1 × 6 متــــــــــــــر

آدرس
سیستان و بلوچستان ,زاهدان
05137123123
09151036384

مشهد قرنی 37 نرسیده به تقاطع اول صنایع عایق آریا